Blog

img01

  • 10th Annual Sports Meet & Fun Fair
  • Selections for Inter School Competitions (2014-15)

Final Score:- Jupiter-1143 Mars 993 Neptune 1045 Venus 1022
House Championship Trophy:- House- Jupiter Points- 1143    
Runners Up Trophy:- House- Neptune Points- 1045    
  Individual Championship      
Group B-Sub Junior- Under-13 Year (Class 5+6)        
1 Boy- Patel Arth Class-6 C House- J Points- 17
2 Girl- Patel Mitsu Class-6 B House- J Points- 20
Group C-Junior- Under-14 Year (Class 7+8)        
1 Boy- Patel Dhruvil Class-8A House- M Points- 20
2 Girl- Patel Krima Class-8C House- N Points- 27
Group D-Intermediate-Under-15 Year (Class 9+10)        
1 Boy- Aher Aditya Class-10 A House- N Points- 22
2 Girl- Patel Anjali Class- 9 A House- J Points- 27
Group E-Senior- Under-17 Year (Class 11)        
1 Boy- Patel Bhaumi k Class- 11A House- J Points- 25
2 Girl- Patel Shreya J Class- 11A House- J Points- 24

Congratulations to VIS Girl's Under 13 Team

The VIS Girl's Under 13 football team aptly led by the captain Ms Ayushi Patel has done the school proud by being adjudged Runner's Up in the Khelmahakumbh-2014, at state level. In their journey to the number two position in Gujarat in this category, the team played 7 matches in which they conceded only 2 goals while punching the ball in opponent's post 15 times. The highest scorer for VIS was Ms Zalak scoring 6 goals. The team lost against Patan in the final match. As rewards they received medals, playing kit and cash prize. The management, staff and students wish them all the luck for their future endeavours.

SN Name Std
1 PATEL KRISHNA B IX
2 PATEL DHRUVI P VIII
3 PATEL JANVI R VIII
4 PATEL KRISHNA N VIII
5 PATEL JANVI R VIII
6 PATEL DHRUVISHA U VIII
7 PATEL KRIMA R VIII
8 PATEL SAKSHI P VIII
9 PATEL KHUSHI P VIII

SN Name Std
1 PATEL JENMAJAY XII
2 PATEL JINEN XI
3 PATEL BHAUMIK XI
4 SHAH DEEPKUMAR XI
5 RADADIYA VAIBHAV XI
6 PATEL SHIV Y XI
7 SHAH HRITIK XI
8 PATEL NISH XI
9 PATEL SHIV VIII
10 PATEL PHENIL XI
11 PATEL JAY IX
12 PATEL PREET IX
13 PATEL DEV S VIII

SN Name Std
1 BANARGEE MITALI VII
2 PATEL KRINA VII
3 PATEL KHUSHI VIII
4 PATEL KRIMA VIII
5 PATEL JANVI VIII
6 PATEL KHUSHI VIII
7 GAJJAR DRUVITA XI
8 PATEL PRINCY VII
9 PATEL TANVI VIII
10 PATEL SHINAL VII
11 PATEL DISHA IX
12 SANJIDA PATHAN VIII
13 PATEL DHRUVI VIII
14 PATEL DRUVISHA IX
15 MEGHA VIDHI VII
16 PATEL BHAKTI XII
17 PATEL SAKSHI VIII
17 PATEL JANVI VIII

SN Name Std
1 PATEL DHRUVI VIII
2 MEGHA VIDHI VII
3 BANARGEE MITALI VII
4 SANJIDA PATHAN VIII

SN Name Std
1 PATEL NISH IX
2 PATEL NISH VIII

SN Name Std
1 PAREL KUSH VII
2 PATEL RUT VI
3 PATEL DEV VII
4 PATEL DHIREN VIII

SN Name Category Std
1 PATEL DISHA K SUB-JUNIOR IX
2 PATEL KHUSHI P SUB-JUNIOR VIII
3 PATEL SHINAL SUB-JUNIOR VII
4 PATEL KRIMA SUB-JUNIOR VIII
5 PATEL JANVI SUB-JUNIOR VIII
6 PATEL KHUSHI JUNIOR VIII
7 PATEL DRUVISHA SUB-JUNIOR IX
8 PATEL TANVI JUNIOR VIII
9 PATEL SAKSHI JUNIOR VIII
10 SANJIDA PATHAN JUNIOR VIII
11 PATEL DHRUVI JUNIOR VIII
12 PATEL KRISHNA JUNIOR IX
13 PATEL PHENIL JUNIOR(BOYS) XI
14 SHAH HRITIK JUNIOR(BOYS) IX

SN Name Std
1 PATEL RAKHI K XI
2 PATEL DISHA R XI

SN Name Std
1 GOHIL DWARKESH V VIII
2 JAIN ANSH L VI

SN Name Class
1 PATEL RAKHI KALPESHBHAI XI-B
2 PATEL PRINAL ALPESHKUMAR VII-A
3 PATEL AAYUSHI SAMIR VII-C
4 GHODAKIYA MITAL IX-C
5 PATEL MEGHA V IX-A
6 SONI ZEEL NIMESHBHAI VIII-B
7 PATEL DRASHTI KAMLESHBHAI VII-C
8 PATEL JANVI D VII-C
9 PATEL KUSHI BHAVESHKUMAR VII-B
10 PATEL ZALAK HEMANGBHAI VII-C
11 VANAR HITANSHI VIJAYSINGH VIII-B
12 PATEL KRISHNA J IX-C
13 PATEL ZALAK A IX-A
14 PATEL RADHIKA A IX-B
15 PATEL MAHI VINODBHAI IX-B

SN Name Class
1 PATEL RAKHI KALPESHBHAI XI-B
2 PATEL PRINAL ALPESHKUMAR VII-A
3 PATEL AAYUSHI SAMIR VII-C
4 SHARDA NEHA S VII-C
5 PATEL ANJALI S IX
6 SONI ZEEL NIMESHBHAI VIII-B
7 PATEL DRASHTI KAMLESHBHAI VII-C
8 PATEL JANVI D VII-C
9 PATEL KUSHI BHAVESHKUMAR VII-B
10 PATEL ZALAK HEMANGBHAI VII-C
11 PATEL KRISHNA J IX-C
12 PATEL ZALAK A IX-A
13 PATEL RADHIKA A IX-B
14 PATEL MAHI VINODBHAI IX-B
15 PATEL ZEEL S VII-A
15 PATEL NIKHI A IX-A

SN Name Class
1 PATEL VRAJ IX
2 PATEL JINEN XI
3 PATEL BHAUMIK XI
4 PATHAN ADNAN IX
5 PATEL RAJ IX
6 AHER AADITHYA X
7 SHAH DEEP IX
8 PARMAR AVIRAJ XI
9 PAGADAR DARSHAN XI
10 PARMAR SANDEEP XI
11 PATEL MEET XI
12 PATEL HARSH IX
13 PATEL HARSH K XI
14 RADADIYA VAIBHAV XI
15 PATEL DHRUVIN XI
16 RANPARIYA HARSH X

SN Name Class
1 PATEL PRINAL ALPESHKUMAR VII-A
2 PATEL AAYUSHI SAMIR VII-C
3 SHARDA NEHA S VII-C
4 PATEL ZEEL S VII-A
5 PATEL DRASHTI KAMLESHBHAI VII-C
6 PATEL JANVI D VII-C
7 PATEL KUSHI BHAVESHKUMAR VII-B
8 PATEL ZALAK HEMANGBHAI VII-C
9 PATEL RUTU T VII-A
10 AHMED ZHARA KALEEMBHAI VI-A
11 MISHRA MANUSHREE VII-A
12 PATEL GRISHA VI-A

SN Event Jupiter Mars Neptune Venus
1 Dodge ball (Class-1) IVth IIIrd IInd Ist
2 Fitness Straight Relay (Class-2) IInd Ist IVth IIIrd
3 Dog in the bone (Class-3) IInd IVth Ist IIIrd
4 Under 14 Girls - Chess IIIrd - IInd Ist
5 Under 14 Boys - Chess IInd - IIIrd Ist
6 Under 15 Girls - Chess IInd - IIIrd Ist
7 Under 15 Boys - Chess IIIrd - Ist IInd
8 Under 17 Girls - Chess IInd - IIIrd Ist
9 Under 17 Boys - Chess Ist - IIIrd IInd
10 Under 14 Boys - Football IVth IIIrd IInd Ist
11 Under 17 Girls - Football Ist IVth IIIrd IInd
12 Under 17 Boys - Football IInd IVth IIIrd Ist
13 Under 14 Boys - Volleyball IInd IIIrd IVth Ist
14 Under 17 Boys - Volleyball IInd IIIrd Ist IVth
15 Under 17 Boys - Basketball Ist IIIrd IInd IVth
16 Dodge ball (Class-4) IVth Ist IIIrd Ist
17 Under 14 Girls - Carom - Ist IInd IVth
18 Under 14 Boys - Carom IIIrd Ist IInd IVth
19 Under 15 Girls - Carom IInd Ist - -
20 Under 15 Boys - Carom Ist IInd - -
21 Under 17 Girls - Carom IIIrd Ist IInd -
22 Under 17 Boys - Carom Ist IIIrd IInd -
  Total 364 267 325 370

DROP US A LINE

  • shreeviemsorg@yahoo.co.in
  • principalvatsalya@gmail.com
  • 02696 224217
  • 02696 223217
    • Vatsalya International School
    • Near Anand Chowkdi, Dharmraj Road
    • Borsad-388540 District: Anand
    • Gujarat-INDIA